FACEBOOK

Okolica

 

 

Fotolia 50752357 XS44

 

 

Miłośnicy gór znajdą tutaj niezwykle atrakcyjne trasy turystyczne, prowadzące na pobliskie szczyty – Czupel i Magurkę, gdzie znajdują się również dobrze przygotowane trasy rowerowe. Wartą zobaczenia atrakcją jest Góra Żar. Na jej szczycie znajduje się sztuczny zbiornik wodny, wchodzący w skład unikatowego na skalę światową zespołu elektrowni szczytowo- pompowych Porąbka Żar. Skrzyczne, to szczyt Beskidu Żywieckiego, z którego można podziwiać piękno panoramy Kotliny Żywieckiej i Tatry. 

 

Fotolia 49152529 XS2

 

 

Snowboarding, narciarstwo to nie wszystko, co miłośnikom zimowych szaleństw oferuje nasz rejon. Wielbicielom sportów zimowych polecamy Szczyrk, Pilsko, Żar. Doskonałe warunki w połączeniu z pięknymi miejscami widokowymi, umożliwią aktywne spędzenie czasu i w dodatku z pasją!

 

Fotolia 37585253 S2

 

 

Najpopularniejszym sposobem na czynny wypoczynek jest uprawianie sportów wodnych, m.in. żeglarstwa, windsurfingu.Ukształtowanie terenu umożliwia miłośnikom sportów powietrznych uprawianie szybownictwa, paralotniarstwa oraz lotniarstwa.

 

Fotolia 56861738 XS2

 

 

Okolica stanowi doskonałą bazę do prowadzenia wycieczek samochodowych i motocyklowych. Lasy, zieleń, śpiew ptaków, delikatny podmuch wiatru a w około piękne widoki – czyż nie są to wymarzone warunki dla motocyklisty, który pragnie uciec od miejskiego szumu… Do szczególnych atrakcji należy zaliczyć zwiedzanie kaskady rzeki Soły, wraz z zespołem zapór wodnych w Tresnej, Porąbce i Czańcu.

 

Miasteczka

Aby poznać nasze regionalne tradycje ludowe zachęcamy do odwiedzin pobliskich miasteczek. Drewniane kościółki, ludowe stroje oraz muzyka folklorystyczna to tylko niektóre z elementów, jakimi może się pochwalić nasz rejon. Szczyrk (7 km), Bielsko-Biała (14 km) oraz Żywiec (5 km), a ponadto: Istebna, Koniaków, a także Wisła, rodzinne miasto naszego wielkiego skoczka Adama Małysza.

Browar Żywiecki

Jaka jest historia znanego piwa ŻYWIEC? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie Państwo zwiedzając Muzeum Browaru Żywieckiego. W osiemnastu salach, ulokowanych w dawnej leżakowni, zgromadzono unikalne pamiątki obrazujące historię browaru, prezentujące surowce potrzebne do produkcji piwa oraz oddające klimat dawnych czasów, szczególnie z przełomu XIX i XX wieku.